Ja tenim els guanyadors dels contes sobre els Drets dels infants!

El programa Info K  del Super 3 del 23 d’abril, diada de Sant Jordi, ha estat l’espai on s’han anunciat els guanyadors i guanyadores de la setzena edició dels Premis Pilarín Bayés 2019. A continuació us deixem la llista amb les escoles premiades, que trobareu també a la pàgina web de l’Info K.

Moltes gràcies un any més a la Laia Servera i al seu magnífic equip!

 

Veredicte del setzè Premi Pilarín Bayés de contes escrits per nens i nenes            

Reunit el jurat del 16è Premi Pilarín Bayés de contes escrits per nens i nenes, presidit per Pilarín Bayés i integrat per Jordi Albertí, Diana Casellas, Bruno Cesena, Víctor Cucurull, Mònica Estruch, Eduard Fornés, Alegria Julià, Gonçal Luna, Eduard Marcet, Laura Mateu, Marta Pomés, Laura Rubio i Meritxell Margarit, resol premiar els contes següents:

 

Cicle inicial:

L’estruç que volia anar a l’escola, amb el pseudònim La classe de la Lluna, de l’escola Sant Josep de Terrassa.

El dret d’anar a l’escola, amb el pseudònim els Llops, de l’escola Les Pinediques de Taradell.

La Fiona vol anar a l’escola, amb el pseudònim classe de l’Espai, de l’escola Manyanet Sant Miquel Arcàngel de Molins de Rei.

No m’agrada el meu nom, amb el pseudònim Rateta, de l’escola Pare Ramon Castelltort d’Igualada.

Portem l’aigua a l’Àfrica, amb el pseudònim Aventurers i aventureres, de l’escola Jesús Salvador de Sabadell.

 

Cicle mitjà:

El color de la primavera, amb el pseudònim els Ecologistes, de l’escola Arrels Blanquerna de Badalona.

El gran viatge de l’Alexandra, amb el pseudònim el Fantasma Poruc, de l’escola Santa Teresa-Ganduxer de Barcelona.

La història de l’avi Jordi, amb el pseudònim Sabates Ràpid, de l’escola Santa Teresa-Ganduxer de Barcelona.

La finestra que va canviar la meva vida, amb el pseudònim Caminem lluny, de l’escola Manyanet Sant Miquel Arcàngel de Molins de Rei.

Somiant vam descobrir els drets dels infants, amb el pseudònim els Aventurers, de l’escola La Bòbila de Cambrils.

La història de l’àvia Teresina, amb el pseudònim Teresino, de l’escola Princesa Làscaris de Casserres.

Cicle superior:

Rim, la filla dels núvols, amb el pseudònim Maita, del col·legi Sagrada Familia de Tortosa.

El meu amic Pau, amb el pseudònim els Amics del Pau, del Saint Nicholas School de Barcelona.

Dos nens que van lluitar per guanyar, amb el pseudònim Apocalipsis 1234, del Saint George’s School de Fornells de la Selva.

El somni d’en Sam, amb el pseudònim Sedrik, del Saint George’s School de Fornells de la Selva.

Del dret i del revés, amb el pseudònim Montcada, de l’escola Institució Montserrat de Barcelona.

Futura i jo, amb el pseudònim Nit, de l’escola Vedruna Sagrat Cor de Tarragona.

Educació especial:

Un viatge inesperat, amb el pseudònim Els Follets, de l’escola Montseny de Mollet del Vallès.

Un dia amb sort, amb el pseudònim els Caçafantasmes, de l’escola Mediterrània de les Roquetes.

 

El dimecres 5 de juny farem la festa de lliurament dels Premis, durant el matí. Les escoles guanyadores ja podeu reservar-vos aquesta data. Properament us direm el lloc.

 

Moltes felicitats a tots i totes! Tant als que heu guanyat com a tots els participants, que heu fet una gran feina i li heu posat realment difícil al Jurat!