Aquí teniu el contes guanyadors del 17è Premi Pilarín Bayés!

Tot i les circumstàncies no hem faltat a la cita!!!! Com cada any el 23 d’abril, diada de Sant Jordi, la Pilarín Bayés ha anunciat a l’infoK que ja tenim els guanyadors i guanyadores de la dissetena edició dels Premis.

Moltes gràcies un any més a la Laia Servera, a la Pilarín i al nostre Jurat infantil, la Paula, el Martí i la Claudia que tant bé ens han explicat com és això de triar els contes guanyadors. Així que aquí el teniu:

Veredicte del dissetè Premi Pilarín Bayés de contes escrits per nens i nenes  sobre la Diversitat.

Reunit el jurat del 17è Premi Pilarín Bayés de contes escrits per nens i nenes, presidit per Pilarín Bayés i integrat per Diana Casellas, Bruno Cesena, Víctor Cucurull, Mònica Estruch, Eduard Fornés, Alegria Julià, Gonçal Luna, Eduard Marcet, Laura Mateu, Marta Pomés, Meritxell Margarit, Alba Puig i Noemí Pes resol premiar els contes següents:

Cicle inicial:

El sol i la lluna, amb el pseudònim els Mags, de l’escola Arrels Esperança de Badalona.

La diversitat del món de les cèl·lules, amb el pseudònim els Ossos Panda, de l’escola Lestonnac L’Ensenyança de Tarragona.

No som iguals, amb el pseudònim Llaminadures, de l’escola Dominiques de Vallirana.

L’illa dels cangurs, amb el pseudònim Velociraptors, de l’escola Sant Josep de Terrassa.

Les xarxes socials no existeixen per a tots, amb el pseudònim l’equip AntiFacebook, del Col·legi Claret de Sabadell.

Cicle mitjà:

La riquesa està en les diferències, amb el pseudònim els defensors de la diversitat, de l’escola Sagrat Cor de Terrassa.

Artista de colors, amb el pseudònim Delta de l’Ebre, de l’escola Josep Orriols de Moià.

A la Lara li agrada el futbol, amb el pseudònim Sense veu, de l’escola Santa Teresa-Ganduxer de Barcelona.

Els amics i els dilluns, amb el pseudònim Tatakis, de l’escola Joan Ardèvol de Cambrils.

Un conte no contat, amb el pseudònim Tatisrevid, de l’escola La Ràpita de la Ràpita.

Cicle superior:

Sóc capaç!, amb el pseudònim Spike, de l’Escola Pia de Balaguer.

Basima, el somriure etern, amb el pseudònim Creador de Somnis, de l’Escola Sagrada Família de Tortosa.

Som diferents, som iguals, amb el pseudònim Papallona Blanca, del col·legi Sant Guzmán de Tarragona.

El joc de la X, amb el pseudònim el Mag Lila, del Col·legi Maria Rosa Molas de Reus.

L’últim divendres del mes, amb el pseudònim La colla pessigolla, de l’escola La Bóbila de Cambrils.

Educació especial:

En Mamadou i la gran cistella, amb el pseudònim Mams, de l’escola Carme Auguet de Girona.

El gegant Tibar, amb el pseudònim la Poció Màgica, de l’escola Arrels de Solsona.

El petit peix, amb el pseudònim les Estrelles, de l’escola Montserratina de Viladecans.

Radaria i els seus súper poders, amb el pseudònim el Club del llibre, de l’Escola Delta Espiga de Vilafranca del Penedés.

El cavall de les flors, amb el pseudònim les flors del Prat , de l’Escola Solcunit de Cunit

 

Donem l’enhorabona a tots els guanyadors i guanyadores. Però també volem felicitar els gairebé 7.000 nens i nenes que ens heu fet gaudir molt amb la vostra creativitat. I animar-vos a tots i totes a seguir llegint i inventant històries aquests dies des de casa.

Una cosa més… tot i que no podrem fer la festa habitual, estigueu ben atents els propers dies perquè durant el més de maig anirem organitzant diferents activitats a través de les xarxes per celebrar aquest Premi que tant ens estimem, culminant amb una festa diferent i original el dijous 4 de juny de la que podreu gaudir desde casa.